360

15+ Uzman kadromuz ile sadece danışmanlık değil aynı zamanda yönetim hizmeti veriyoruz. E-ticaretiniz için ihtiyacınız olan tüm dijital süreçleri tek çatı altında topladık. Sizlerle birlikte E-ticaret sitenizi yönetiyoruz.

Nasıl Çalışır?

360° E-ticaret süreçlerinin nasıl çalıştığını merak ediyorsan hemen kendi projen için hangi noktada olduğunu seç ve ilerle!

değerlendirme
Aklınızdaki proje ve yapmak istediğiniz e-ticaret modeli için sizinle birlikte bir değerlendirme sürecine gireriz. Bu değerlendirme sürecinde iş modelinin artılarını, eksilerini, geliştirilebilir yerlerini ve sorun yaşanabilecek tüm olayları görüşürüz. Buna ek olarak E-ticaret sistemleri arasında size en uygun e-ticaret altyapısı ve bu altyapının sistemsel özellikleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuruz.
Analiz
Proje artık hazır! Değerlendirme aşamasından sonra projenin gerçeğini görebilmek, riskleri ve avantajları doğru saptayabilmek için S.W.O.T. analizi yaparız. Bu analiz ile birlikte ilerde yaşanabilecek tüm sorunları ele alırız. Zayıf yönleri güce dönüştürecek ya da proje aşamasında gözden kaçmış tehlikeleri fırsata çevirebilecek detayları görüşür, vardığımız sonuçları sizinle paylaşırız.
Planlama
Planlamaya hazırız! Start-up aşamasında, A’dan Z’ye bir planlama yaparız. E-ticaret altyapılarından sosyal medya hesaplarının yönetimine, özelleştirilmiş responsive yapılarından reklam hesaplarının oluşturulmasına kadar yapılan tüm planları sizlerle adım adım paylaşırız. Bu süreci hızlandırmak adına WhatsApp, mail, telefon, meet gibi kanallarla iletişimde kalmak oldukça önemlidir.
Kurulum
E-ticaret altyapısı kurulumları, ürün veri girişleri, kategori ağacı ve fiyatlandırmalar ile sitemizin temeli atılırken, bir yandan sosyal medya hesapları açılır. Kullanıcı deneyimlerine göre, proje için ideal bir tasarım seçilerek site ön yüzü yapılandırılır. Arka planda, pos, kargo ve teslimat detaylarını tamamlıyor oluruz. Bu süreçte de gerekli bilgilerin hızlıca alınması çok önemli.
Neredeyse her şey hazır!
Start-up
Heyecanlıyız! Artık iş modelimiz reklam çalışmalarına hazır. Kemerleri bağlayıp hedef kitlemize kendimizi tanıtmanın zamanı! Arka planda iyileştirme ve geliştirme çalışmaları hız kesmeden devam ederken bizler de marka tanıtım için gerekli aksiyonları kurguluyor olacağız. Tam bu noktada Step-Up adımlarına artık start verebiliriz!
Analiz
Bu adıma kadar bizimle birlikte geldiyseniz zaten alınacak aksiyonlar için gerekli analizler çoktan yapılmış ve planlanmıştır. Ancak, bu adıma bizimle birlikte başlıyorsanız, yapılacak olan analiz bir sonraki adım olan “planlama”nın altyapısıdır diyebiliriz. Bu aşamada mevcut olan web sitenizin bu zamana kadar ne kadar geliştirildiği, eksik tarafları ve kritik düzenlemeleri için tam kapasite bir analiz yapılır. Bu analizler bünyemizdeki her birimin incelemesinden geçerek toparlanır ve planlama için hazır hale gelir.
Planlama
Bu süreç, analiz sonrası tüm birim yöneticileri ile birlikte belirlenen “hemen yapılması gereken” ve “plana dahil edilmesi gereken” konular olarak ikiye ayrılabilir. Kritik düzenlemeler için çözüm süreci olabildiğince kısa tutulurken, plana alınan konular belirli bir sürece yayılarak iş planlarına dahil edilir. Bu planlama sürecine, organize edilen online veya fiziksel toplantılar ile siz de dahil olabilirsiniz.
Geliştirme
Bu aşamada, yapılan planlar doğrultusunda ilerlenirken, sürece teknik geliştirmeler ve marketing çalışmaları da dahil olur. Hedef kitlenin ihtiyaçlarının ön planda olduğu Marketing adımında kampanyalar, re-marketing kurguları, SMS ve Mail marketing üzerine çalışmalar yapılır. Sosyal Medya tarafında ise “sadık bir kitle toplama” gibi kurgular yer alır. Bu sırada, markanın ihtiyaçları üzerine Ar-Ge çalışmalarını sürdüren geliştirme ekibimiz, markanın büyümesini sağlayan Brand-up süreçlerine giriş için altyapı çalışmalarını sürdürürler.
Geri Bildirim
Marka adına yapılan aksiyonların hedef kitle tarafındaki geri dönüşlerini saptamak için sizlere aylık olarak raporlar sunulur. Site üzerinde geliştirilen bir yapının kullanılabilirlik durumu, yapılan bir kampanyanın geri dönüşü, gerçekleştirilen hedeflerin marketing süreçlerine olan etkisi ve organik anlamdaki büyümenin takibi gibi konular değerlendirmeye alınır. “Nereden nereye geldik?” konusu genellikle bu adımda müzakere edilir. Alınan her aksiyonun geri bildirimi, bir sonraki adım için yol göstericidir.
Step-up
Age Dijital’de Step-up süreci genellikle markaların her konuda yaptığı yatırımların gerçekleştiği bir süreç olarak değerlendirilir. Büyümenin gözle görülür derecede arttığı bu süreci, markanın gitmek istediği noktaya göre 3-6-9 ve 12 aylık periyotlar halinde raporlarız ve size sunarız.
Hacim olarak büyümenin gerçekleştiği bu süreçten sonra artık “ROAS ve ROI” hedeflerinin konuşulduğu, ek marketing kanallarının devreye girdiği, marka bilinirliği üzerine alınacak aksiyonların çoğaldığı Brand-up sürecine rahatlıkla geçebiliriz!
Değerlendirme
Brand-up sürecine geçerken bazı geliştirme süreçlerinin tamamlanmış, satış ve strateji konusunda bir noktadan daha ileri bir noktaya gelinmiş olması çok önemlidir. Buradaki amacımız satış yapmak değil, mevcut olan satış hacmini sağlıklı ve dengeli bir şekilde artırmaktır. Start-up ve Step-up süreçlerini Age Dijital’le birlikte geliştirmiş olan markaların Brand-up sürecindeki değerlendirme adımı zaten hazırdır ve “planlama” adımına rahatlıkla geçilebilir. Ancak firma ile eğer bu adımda tanışmış isek geçmiş süreçlerin şeffaf bir şekilde incelenmesi gerekmektedir.
Planlama
Bu aşamada birim yöneticilerimiz bir araya gelerek firmanın edindiği sadık kitleyi elde tutmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla planlar yapar. Birim yöneticileri tarafından yeni dönem hedefleri belirlenir ve bu doğrultuda ilerlemeye başlanır. Bu adımda Marketing tarafındaki bütçe yönetiminin tekrar yapılandırılma ihtiyacı doğabilir. Bu nedenle markanın arka plandaki operasyon yeterliliği değerlendirilerek planların çift taraflı yapılması gerekli olacaktır.
Uygulama
Uygulama adımındaki süreçler, yapılan planların sebeplerine göre değişkenlik gösterebilir. PR kanalında sektörün ihtiyacına göre Influencer Marketing kurguları için çalışılır. Bu arada müşteri ilişkileri ve müşteri memnuniyeti için arka planda ek geliştirmeler yapılabilir. 3. parti analiz ve marketing araçları ile var olan sistem güçlendirilirken ROAS hedeflerinin gerçekleşmesinde rol oynayacak planlar belirli periyotlarla hayata geçirilir.
Geliştirme
Bu süreçteki geri bildirim Step-up sürecine göre çok daha fazla veri içerebilir. Marka bilinirliği adına hedeflenen alıcıların büyük kısmının sadık müşteriye dönmüş olması burada oldukça önemlidir. Yapılan yorumlar, şikayetler, öneriler, sorulan sorular gibi müşteri tepkilerini göz önünde bulundurarak bir sonraki adımı planlamaya başlarız. Sektörün ihtiyacına göre sosyal sorumluluk veya sürdürülebilirlik projeleri için danışmanlık yaparken geri bildirimlere göre “Social Proof” kapsamında pazarlama stratejileri de geliştirebiliriz.
Brand-up
Age Dijital’de gelişim yolculuğu hiç bitmez! Bu nedenle Brand-up sürecinin de bir sonu yoktur. En baştan başlayıp işleri beraber büyüttüğümüz, yolda tanışıp aynı hedefe beraber yürüdüğümüz markaları incelemek için referanslar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Age Dijital olarak, ihtiyaçlara yönelik planların ışığında “Başarı” hedefine adım adım ulaşırız. Başarıyı yakaladığımızda onu salt bir durak olarak kabul etmeyiz. Her zaman “daha fazla başarı”ya inanırız ve bunun için durmadan çalışırız…
Neleri Kapsar?

360° E-Ticaret Hizmeti toplam 7 kolda +15 ekip arkadaşı ile başarılı bir e-ticaret kurgusu için gerekli tüm hizmetleri kapsar.

“İyi analiz, doğru sonucu doğurur” felsefesi ile, operasyonda yer alan her birimimiz için detaylı analiz raporu çıkarırız. Süreçleri kusursuz şekilde takip ederiz, yönetiriz, raporlarız ve sunarız.

Profesyonel Analiz
10 yılı aşkın tecrübeyle ve profesyonel gözlemlerle geliştirilmiş analizler.
Süreç Planlaması
İdeal aksiyonu almak için hedeflenmiş başarılı bir süreç planlaması.
Raporlamalar
Dönüşümleri sağlıklı bir şekilde takip etmeyi sağlayan raporlamalar.

Kullanıcı deneyimleri baz alınarak oluşturulan responsive tasarımlar ile benzersiz ara yüzler kodlarız. Kusursuz SEO ve Digital Marketing performansları için site hızlarını optimize ederiz.

UX / UI Arayüz Tasarımı
İhtiyaç duyulan web site dinamiklerinin planlanması ve kodlanması.
Entegrasyonlar
Muhasebe, sanal pos, kargo ve pazar yeri entegrasyonlarının yapılması.
Optimizasyonlar:
Site dinamiklerinin geliştirilmesi, site hızlarını artırma ve widget yönetimleri

Başarılı dijital pazarlama stratejileriyle etkili ve sonuç odaklı kampanya kurguları planlarız. Minimum reklam bütçesi ile maksimum performans için çalışır, fikirler geliştirir ve raporlama yaparız.

Kurulum ve Entegrasyonlar
Reklam araçlarının kurulumu ve e-ticaret altyapılarına entegre edilmesi.
Yönetim ve Raporlamalar
Reklam yönetim verilerinin güncel takibi, analizi ve raporlanması.
Geliştirme ve Optimizasyonlar
Reklam analizlerini değerlendirerek gerekli optimizasyonların yapılması.

Logo, slider/banner, üst bar, pop up, kampanya tasarımlarını ve tüm reklam görsel çalışmalarını sizin yerinize yaparız. Kişiye özel, özgün tasarımlara imza atarız.

Site Tasarımı
Kreatif site tasarımları ve hedef kitlenizin dikkatini çekecek görsel çalışmaları.
Reklam Tasarımı
Kampanya süreçlerine özel görseller çalışmak ve satış kanallarını desteklemek.
Sosyal Medya Tasarımı
Ürünleri, kampanyaları ya da avantajları öne çıkaran tasarımlar.

E-ticaret sitenizde yapılan kurguları dikkat çekici çalışmalarla destekleyerek sosyal mecralarda eş zamanlı olarak paylaşırız. Dijital platformlardaki marka bilinirliğinizi artırırız.

İçerik ve Görsel Planlama
Özgün kampanya söylemleri hazırlama ve dikkat çekici görseller paylaşma.
Sosyal Medya Paylaşımları
Doğru zamanlamalarla hedef kitlenin dikkatini çeken paylaşımlar yapma.
Kampanya ve Çekiliş Kurguları
Dönemsel çekiliş kurgularıyla organik ve sadık bir alıcı kitlesi edinme.

E-ticaret yönetimini her yönüyle ele alan uzman ekibimiz ile satışa sunulacak ürünleri, sergilenecek kategorileri, ayrıştırılacak filtreleri ve daha fazlasını ihtiyaçlara göre planlarız.

Ürün Girişi, Veri Yönetimi
Ürün yükleme, güncelleme, görsel optimizasyon ve tüm veri yönetimleri.
XML ve API Desteği:
XML ve API entegrasyonlarının kurulumu ve kontrol edilmesi.
Teknik Destek:
Ürün, satış ya da altyapı ile ilgili tüm teknik sorunlara pratik ve hızlı çözüm.

Google dinamiklerine uygun temel SEO çalışmaları yaparak web sitenize gelen organik trafiği artırırız. Sitenizin arama motorlarında daha iyi sıralar elde etmesini sağlarız.

Temel Ayarlar
Sitenizin arama motorlarındaki bilinirliğini artıracak kurulumlar ve meta çalışmaları.
Kontrol ve İyileştirmeler
Google araçlarını kullanarak organik trafiği etkileyen unsurların takibini yapmak.
İçerik ve Blog Çalışmaları
Sitenize dönüşüm ve trafik kazandırmak için orijinal içerikler oluşturmak.

Neden 360°?

360° E-ticaret yönetimi diğer yönetim biçimlerinden farklı olarak tek çatı altından çıkan işlerin bütünüdür. "Tüm hizmetlere ayrı maliyetler çıkarmaya gerek yoktur."

Yaygın Kampanya Yönetimi
Bu kampanya yönetiminde firmanız birden çok ajans / kişi ile iletişimde kalmak zorundadır. Ayrı lokasyonlardan yapılan bu yönetimde hem süreç yavaşlar hem de dinamikler birbirini tutmaz.
X Firma
1
2
3
4
5
6
Marketing Ajans
Yazılım Ajans
Creative Ajans
1 - Kampanya Kurgularının Planlanması
2- Onay Alınması
3 - Kampanya kurgularının Çalışılması
4- Onay Alınması
5 - Kampanya Görsellerinin Çalışılması
6 - Onay Alınması
7 - Yazılım ve Marketing ekibine iletilmesi
Age Dijital Kampanya Yönetimi
Bu modelde her şey tek çatı altında! Tüm kurgular eş zamanlı olarak planlanır ve tüm kanallarda eş zamanlı olarak aktif edilir. Zaman kaybı yaşanmadan tüm dinamikler sağlanır.
X Firma
1
2
Age Dijital Ajans
1 - Kampanya kurguları, marketing ve yazılım ekibi ile aynı anda planlanır.
2 - Creative ekip görsel çalışmalarını hazırlar ve yüklemesini gerçekleştirir.
360° E-İhracat?
Bugün e-ticaret kadar e-ihracat süreçlerinde de aktif rol oynuyoruz. Birden fazla ülkede birden fazla dil ve kur seçeneği ile satış yaparak markanızı büyütebilir ve cironuzu katlayabilirsiniz. Hem yurt içi hem yurt dışı pazarında yerinizi almak için vakit kaybetmeyin!
“360° E-Ticaret için var olan tüm birimler 360° E-İhracat için de hizmet vermektedir.”
Satışa açılacak pazarın detaylı kitle ve veri analizi
Pazara uygun creative tasarımlar ve ölçekleme
Çoklu dil ve kur seçenekleri ile pazara uygunluk sağlama
Pazara yönelik UX/UI destekli responsive tasarımlar
Hedef pazar için kampanya ve etkileşim yönetimi
Hedef pazara yönelik reklam yönetimi ve raporlama
merak edilenler.

10 seneyi aşkın süredir E-ticaret - E-ihracat süreçlerinin yönetimi ve danışmanlığı görevini sürdüren Age Dijital için danışanların merak ettiği soruları cevaplandırdık.

Verdiğiniz hizmetlerin fiyatları sitede neden yazmıyor?

Age Dijital’de öncelik, ihtiyaçlardır. İlk etapta markanın ihtiyaçları belirlenir ve bu ihtiyaçlara yönelik fiyatlandırmalar yapılır. Hizmetler farklı fiyatlandırıldıkları için sitemizde sabit fiyat baremi bulunmamaktadır.

Neden sadece reklam veya sosyal medya yönetim hizmeti alamıyoruz?

E-ticarette başarı, tüm birimlerin eş zamanlı hareketi ile sağlanır.
Örneğin, sadece reklam yönetimi yaparak reklam performanslarını arttırabiliriz. Ancak bu sırada diğer birimler tarafımızca yönetilmediği için kopukluklar yaşanacaktır. Kopukluklar ise eş zamanlı kurguların yapılamamasına ve iletişim problemlerine sebep olacaktır. Bu nedenle biz e-ticarette 360° Yönetim şeklini benimsemekteyiz.

Her marka ya da sektör 360° Yönetim Hizmetinden faydalanabilir mi?

E-ticaret faaliyetinde bulunan her sektör 360° Yönetim hizmetimizden yararlanabilir. Mobilya, beyaz eşya, gıda, tekstil, teknoloji, yapı market, pazaryeri vb. birçok farklı sektördeki firma aktif olarak Age Dijital bünyesinde hizmet almaktadır.

E-ticaret sitesi haricinde sitem var; yardım alabilir miyim?

İşimiz sadece E-ticaret. Age Dijital, e-ticaret süreçlerine katkı sağlayacak ek yazılımlar da geliştiriyor. Ancak 360° Yönetim birimimiz sadece e-ticaret sitelerine hizmet vermekte.

Kullandığım altyapı danışmanlık sürecini etkiler mi?

AgeSoft, Qukasoft, Ticimax, IdeaSoft, Shopify, Ikas, T-Soft gibi e-ticaret dinamiklerine uygun birçok altyapıya hâkimiz ve hepsine hizmet sağlıyoruz. Ancak açık kaynak kodlu sistemler (Opencart, Wordpress vb.) ile iş geliştirme yapmak yoğun yazılım çalışması ve efor gerektiğinden ilk tercihimiz arasında yer almıyor. Fakat marka ihtiyaçlarına göre açık kaynaklı sistemler için de danışmanlık hizmeti verdiğimiz durumlar olabiliyor.

Agesoft yazılımı e-ticaret projemde nasıl bir fayda sağlar?

10 yılı aşkın süredir tüm e-ticaret alt yapılarını kullanma imkânı bulan seçkin bir ekibin geliştirdiği AgeSoft, Türkiye üzerinde bulunan en gelişmiş altyapılardan biridir ve gelişimine devam etmektedir. AgeSoft kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanımı ile sizlere zaman kazandırır. Bulut teknolojisi ile tüm süreçleri tek panelden yönetmenizi sağlar.

Loading...