E-Ticaret Sitesi Açmak İsteyenler

Date: 09.12.2022 17:01
E-Ticaret Sitesi Açmak İsteyenler
E-ticaret, yani internet üzerinden ürün ya da hizmet pazarlama yöntemi hangi konuları kapsar? Nelere dikkat etmek gereklidir. Detaylar blog yazımızda...

E-Ticaret Sistemini Anlamak...

İnternet Üzerinden Satış ve pazarlama yapma işi son günlerde gündemi sıkı tutmakta olup bu işin bazı inceliklerinin uygulanması ile çok iyi satış yapma ve bu konuda uzman olma olanağı da yakalanabiliyor. Özellikle e-ticaret konusunda uzman olan, E-ticaret Danışmanlığı yapan ajanslardan destek alınarak yapılacak işler daha iyi sonuçları da beraber getiriyor. E-ticaret, yani internet üzerinden ürün ya da hizmet pazarlama yöntemi çok sayıda firmanın başarıyı çoktan yakaladığı bir konu. Bu konuda en üst sıralara konumlanarak başarı sağlayabilenler de azımsanmayacak kadar fazla. E-ticaret konusunun püf noktalarının iyi anlaşılması ve bunların politika haline getirilmesi ile istenilen seviyede ürün ve hizmet pazarlamak aslında oldukça kolay.
 

İnternet Üzerinden Satış Pazarlama Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

E-ticaret Sistemi ile ürün satmak ya da hizmet pazarlamak isteyenlerin uygulaması gereken en önemli püf noktalardan biri arama motorlarında en üst seçeneklerde görülebilmektir. Bunun sağlanması için ise birkaç yöntem bulunmakta olup bunların en önemlisi, hedeflediğiniz kullanıcının arama motorlarına yazdığı Anahtar Kelimeleri Bulmaktır. Yani, anahtar kelimelerin otoritesini kullanıcıların yaptığı arama sıklığı belirler. Google kullanıcılarının hangi arama kelimeleriyle size geleceğini saptayarak içeriklerinizde nokta atışı anahtar kelime çalışmalarına imza atabilirsiniz. Yani, arama motoruna yazılacak kelime ya da cümlelerin mutlaka ürün tanıtımlarında ya da web sitesi içeriklerinde geçirilmesi gerekmekte. Bunun için uygun makalelerin temini ile üst sıralara geçmek mümkün olabilmektedir. Ayrıca bir başka önemli nokta ise kurulan sitenin alt yapısının güçlü olması ve iyi bir işletim sistemine sahip olmasıdır bu sayede sistemin hızlı bir şekilde çalışması ve siteyi ziyaret eden kullanıcıların kısa sürede aradıkları bölümlere ulaşması sağlanabilmektedir. Unutulmamalıdır ki kullanıcının sayfada kalma zamanının uzaması Google’ın sizi üst sıralarda konumlaması için artı bir puandır. Bunun için web sitenizde kullanıcının online gezintisini sekteye uğratacak aksamaların yaşanmaması şarttır. Örneğin sayfa yükleme hızlarının uzaması, 404 sayfaların yoğunluğu, ilgi çekmeyen kalitesiz görseller, hatalar, yanlış bilgiler, klişe içerikler gibi web sitenizde yaşanan olumsuz durumlar kullanıcının ilgisini sonlandıracak ve müşterilerinizin sitede kalma süreleri oldukça düşecektir. 

E-ticaret Yöntemi ile satış ağını oluşturmak biraz zaman ile oluşturulabilecek bir şey olmakla birlikte bunun devamlılığının sağlanması da hayati önem taşır. Çünkü sistem eğer devamlı olarak ziyaret edilmezse kullanıcı sayısı azalacak ve arama motorlarında üst sıralara gelmesi mümkün olmayacaktır. Çünkü bunu sağlamanın bir başka yolu da ne kadar çok kişinin siteyi tıkladığıdır.
 
Bu konu genellikle uzmanlık isteyen bir husus olmakla birlikte bir e-ticaret danışmanlığı hizmeti alınarak çözülebilir. Yetkin bir ajans ile güçlü bir alt yapı kurmak ve bu sayede tıklanma rekorları kırmak da mümkündür. Ayrıca bir başka önemli husus ise firmanın satış pazarlamasını yaptığı ürün ile ilgili kampanya ve yeniliklerden hedef kitleyi haberdar etmesidir. Bunun içi de bazı sosyal paylaşım ağları kullanılabilmekte olup bunu sağlayan E-ticaret Danışmanlığı kuruluşları bulunmaktadır. Etkili yöntem ve tekniklerle bunu sağlayarak hedef kitlenin kampanyalardan haberdar olması sağlanabilmektedir.
 

İnternet Üzerinden Yapılan Satışlar Nasıl Artırılabilir?

Satış grafiğinin yükselmesi, aslında sitenin takip edilmesi ve ziyaret edilmesi ile doğru orantılıdır. Bu nedenle site içinde ürün tanıtımı yapılırken görselliğe de önem verilmeli ve ürün tanıtımının en iyi şekilde yapılması sağlanmalıdır. Ayrıca web sitesinde kullanıcılara güven vermesi açısından güvenli alışveriş ile ilgili içerikler paylaşılmalı ve hızlı yanıtlama özelliğine sahip olan müşteri destek hattı aktif edilmelidir. Siteye gelen müşterilerin sepet adımına kadar siteyi terk etmemesi için satın alma süreçlerinin kusursuz ilerlemesi şarttır. Bunun için ürünle ilgili özellikler detaylı olarak siteye girilmeli, ürünle ilgili müşterinin kafasında soru işareti bırakılmamalıdır.

Çok kapsamlı bir çalışma olan SEO Çalışmaları özenle yapılmalı, bu çalışmalar Google kullanıcıların güncel aramalarına cevap verebilecek şekilde düzenli olarak güncellenmelidir. SEO çalışmaları yapıp bitirilen bir çalışma sistemi değildir. Yani web siteniz günün ve geleceğin koşullarına, ihtiyaçlarına, aramalarına uygun olacak şekilde kendini sürekli yenilemelidir. Sitenin oluşturulması ve müşterilerin hizmetine sunulmasının ardından artık satış grafiklerinin yükselmesi beklenmekte olup bunun sağlanması içi de yine bir Dijital Reklam Ajansından destek alınabilir. Öyle ki, ajanslar bu konuda adeta bir koçluk üstlenerek grafiğin yükselmesine yardımcı olmaktadır. Age Dijital Ajans bu konuda ideal partnerlerinizden biridir. Toplam 7 ayrı birimde görev yapan 15+ kişilik uzman ekibimiz İzmir Dijital Ajans seçenekleri arasından sıyrılarak sadece danışmanlık değil aynı zamanda yönetim, planlama ve raporlama hizmetleri de verir. E-ticaret sitenizin ihtiyacı olan dijital pazarlama stratejilerinin tamamını sizinle birlikte oluşturur, yönetir ve kusursuz bir danışmanlık hizmeti sunarız. Sizler ise sadece satışlarınıza odaklanır satış grafiklerinizdeki yükselmeleri gururla takip edersiniz.
 
Loading...